איך לבחור עגלה מושלמת לטיולים ולשינה בעבור התינוק? | דורית קרייזר
EN | HEB

איך לבחור עגלה מושלמת לטיולים ולשינה בעבור התינוק?

עגלה

הורות כרוכה בקבלת החלטות רבות, ואחת הראשונות שבהן היא העגלה שבה יבלה התינוק פרקי זמן משמעותיים בתחילת חייו. זוהי כמובן בחירה חשובה מאוד – העגלה משפיעה במידה ניכרת על נוחות הטיולים עם העוללים וגם על היכולת שלהם לישון כשהעייפות גוברת על הרצון לחוות את העולם החדש. הפרמטרים העיקריים לבחירה הם סוג העגלה, המשקל שלה, נוחות התפעול והגלגלים.

סוגי עגלות

ישנם 3 סוגים של עגלות: משולבת, דו שימושית (או חצי משולבת) ורב תכליתית.

עגלות משולבות כוללות בסיס ועליו עריסה בצורת אמבטיה. את העריסה ניתן לפרק ובחלק מהמקרים גם להשתמש כסל-קל. במקרים אלה העגלה עשויה לשמש גם לשינה במהלך היום. כשהתינוק גדל, מפרקים את העריסה ומשתמשים במקומה במושב מתכוונן. החיסרון העיקרי הוא הממדים היחסית גדולים ובהתאם המשקל.

עגלות דו שימושיות מתכוונות משכיבה ועד ישיבה. חשוב לשים לב שהדגם הספציפי מאפשר שינה של התינוק גם על הבטן, כדי שירכוש הרגלי שינה נכונים גם תוך כדי טיולים. המלצה נוספת היא להעדיף עגלות דו שימושיות עם מזרון ועם דפנות גבוהות ואטומות שמבטיחות שינה עמוקה.

עגלות רב תכליתיות מתכווננות משכיבה לישיבה ובנוסף כוללות סל-קל שמשמש גם כמושב בטיחות במכונית. היתרון העיקרי של עגלות אלה הוא האפשרות של ההורים להעביר את התינוקות מהרכב אל העגלה עם הסל-קל כך שאם התינוק נרדם ברכב, למשל אחרי טיול מהנה, הוא יוכל להמשיך לישון בנחת.

משקל

המשוואה פשוטה: ככל שהמשקל נמוך יותר, קל יותר להתנייד עם העגלה. גם אם אתם גרים בבניין עם מעלית, קחו בחשבון שתמיד יהיה צורך גם לשאת את העגלה ולכן לא כדאי להתפשר על משקלה.

נוחות התפעול

כשמחפשים עגלות תינוק נוחות לאם ולתינוק גם יחד, ובעצם גם לאב שמן הסתם ירצה גם הוא לטייל עם האוצר היקר לו, חשוב לוודא שהתפעול פשוט ואינטואיטיבי. דגש חשוב במיוחד הוא האפשרות לבצע את הקיפול והפתיחה גם ביד אחת בלבד. שטח אחסון סביר הוא עוד מרכיב בנוחות התפעול של עגלות התינוק כי בדרך כלל תרצו לקחת אתכם לא מעט ציוד כשאתם יוצאים מהבית. אפשרות לתלות שקיות על הידיות תתקבל אף היא בברכה.

גלגלים ובולמי זעזועים

כדי שלתינוק יהיה נוח בכל מקום שבו תטיילו איתו, ועל-מנת שכשהוא נרדם תוכלו להיות רגועים שהשינה לא תופרע עקב תנאי הדרך, חשוב לבחור עגלה עם גלגלים איכותיים ובולמי זעזועים מוצלחים. מבחינה זו ישנה עדיפות לגלגלים גדולים, אבל קחו בחשבון שהם עלולים להקשות על התמרון במקומות צרים.

  לשיחת ייעוץ לא מחייבת