לימוד שיטת "בלילה ישנים" בקורס ייעוץ שינה

השינה היא צורך בסיסי – צריך לישון…כדי לחיות.

כולנו צריכים (ואוהבים) לישון. אין כמו מתנת השינה. השינה היא הדבר היחיד שמשפיע על כל פעילויות החיים: אווירה בבית, התנהגות ילדים, זוגיות, ריכוז בעבודה, בדרכים והשפעה מכרעת על מצב הרוח של כל בני המשפחה.

Nunes & Bruni  (2015) טוענים, כי אחד מגורמי הסיכון לפתח בעיות שינה בתינוקות הינו התנהגות המטפלים (בדרך כלל ההורים). הם מוסיפים כי ההורים שמרדימים את התינוק על ידי החזקתו על הידיים מהווים גורם לבעיית שינה עד למצב כרוני. פיין (1971, בתוך: Busch, 1974) תיאר ביטויים שונים של בעיות שינה בילדות. התינוקות אותם חקר פיין התמכרו לנוכחות הגופנית הממשית של האם ולא יכלו להירדם אלא אם החזיקו אותם על הידיים. הורים מוצאים עצמם עם תינוק שצריך לישון אבל בהיעדר הדרכה ושיטתיות כל הורה עושה עם תינוקו ניסוי וטעייה, מה שמבלבל את התינוק וגורם לעלייה במפלס התסכול ההדדי (הורה-תינוק).

לתסכול זה קיימות השפעות ארוכות טווח הן מבחינה בריאותית והן מבחינה התנהגותית (Paul et al, 2014). טיפולים המבוססים על תורת הלמידה פותחו במקור על בסיס ההנחה כי בעיות שינה של תינוק נקבעות, מעוצבות ומתוחזקות על ידי התנהגויות הורות בלתי הולמות (Tikotzky & Sadeh, 2010).

הפרעות בשינה של תינוקות משפיעות לרעה על איכות החיים של כל בני המשפחה, ובמיוחד על תפקודם של ההורים במקום העבודה (Nunes & Bruni, 2015). קיימות השלכות חמורות גם לתינוק, ישנה עדות מחקרית הטוענת כי השינה בשלבים המוקדמים של חיי התינוק נחוצה להתפתחות מוחית, גדילה פיזית, הבשלה של המערכת החיסונית, תהליכי למידה וזיכרון והבשלה של מערכות גופניות רבות, ובנוסף, מחקרים ארוכי טווח מראים שהפרעות בשינה בינקות עלולות להימשך לאורך חודשים ושנים ואף להפוך לבעיה כרונית (Tomas, Moor & Mindell, 2014). הפרעות בשינה מופיעות כבר בימים הראשונים שלאחר הלידה ומתגברות בהתמדה, עם קיבעון של הרגלי שינה לא טובים. ההשלכות של חסך בשינה לתינוק קשורות גם בקשיי הנקה, עצבנות, אי שקט פסיכומוטורי ובהמשך, הפרעות קשב וריכוז, השמנת יתר והתפתחות מחלות שונות, לרבות השלכות נוירו-קוגניטיביות וקרדיווסקולריות (Nunes  & Bruni, 2015). בנוסף לבעיות קריטיות אלה, בעיות שינה בילדות ידועות כבעלות השפעה משנית אך משמעותית על בריאות המשפחה ורווחתה (Galland & Mitchell, 2010).

בבית הספר למאמנות השינה של דורית קרייזר

תוכלו לרכוש את המקצוע שתמיד נחוץ והסיפוק שבצידו הוא מהגבוהים שיש. לעזור למשפחות לקבל את מתנת השינה ועוד להתפרנס מזה – זאת הנאה מקצועית ואישית גבוהה.

המקצוע המיוחד הזה עשוי להיות או בלעדי או משולב עם מקצועות נוספים אחרים. אנחנו הקובעים כמה נעבוד, באילו שעות וכמה ימים בשבוע.

בשיטת בלילה ישנים תוכלו ללמוד את השיטה היחידה שמלמדת תינוקות וילדים לישון מגיל 3 חודשים (לאחר אבחון של משקל ומצב בריאות) , תוך התחשבות בכל צרכי התינוק (פיזי ונפשי), תוך התחשבות בצרכי ההורים ושאר חברי המשפחה, עם מתן פתרונות מלאים לכל הסוגיות סביב הגיל המיוחד של הילדים כולל מתן ידע והנחיות למצבים שונים כולל: שינה בזמן צמיחת שיניים, שינה בזמן חופשה או נסיעה ברכב, שינה בזמן אירועים כמו "קידוש" אצל ההורים או ארוחות חג בהם יש הפרת השגרה. לכל המצבים האלה ועוד יש פתרונות בשיטה שעובדים ב 100 אחוז ונשמרים לאורך זמן.

על דורית מפתחת שיטת בלילה ישנים:

דורית היא אחות מיילדת כ 28 שנים, מדריכת הנקה וקורסי הכנה ללידה. בעלת תואר שני בסיעוד (אוניברסיטת תל אביב),  מדריכת הורים (מכון אדלר, אוניברסיטת תל אביב), פסיכותרפיסטית (טיפול דינמי, אוניברסיטת תל אביב), פסיכותרפיסטית אדלריאנית (מכון אדלר), מומחית ל CBTI  טיפול קוגנטיבי התנהגותי באינסומניה (תינוקות, ילדים ומבוגרים), מטפלת זוגית ודוקטורנטית בתחום תהליכי למידה בתחום שנת תינוקות , אוניברסיטת בר אילן המחלקה לקוגניציה , מוח ורגש.

דורית היא אחת המורות והמרצות של לימודי יועצות שינה של משרד הבריאות. בקורסי משרד הבריאות היא מלמדת את הנושאים של פיזיולוגיה של השינה, מוח ושינה, פחדי ילדים ושינה של ילדים ומבוגרים באשפוז.

השיטה עובדת משנת 2000 עת הייתה דורית בצוות ההקמה של מלון היולדות ושימשה שם כאחות אחראית וגילתה את התנועה האנדוגנית שהתינוק למעשה נולד איתה ומאפשרת לו להיכנס באופן בריא לתהליך השינה. מאז ועד היום דורית הקדישה את המשאב המקצועי שלה לדייק ולחקור את תהליכי לימוד השינה של תינוקות.

הלימוד הוא בקבוצות אינטימיות ובמחזורי בוקר וערב לנוחיות הקהל.

עקרונות שיטת בלילה ישנים: (הכתיבה היא בלשון זכר אך הכוונה תמיד לשני המינים)

 1. לימוד ההורים לדייק את צרכי הילד במהלך היום לרבות סדר יום, היענות לצרכי התינוק: לימוד והקשבה לצורך של התינוק בכל נקודת זמן. מה שקורה במהלך היום משפיע על שנת הלילה וההפך.
 1. ייעוץ השינה ניתן כולו ותמיד תחת פיקוחה האישי של דורית. כל מאמנות השינה שלומדות אצל דורית נשארות לעבוד איתה והן עוברות אחת לרבעון עדכוני ידע והכשרות שונות בתחום.
 1. בתהליך הלימוד של מאמנות השינה הן לומדות שיעורי מבוא בהדרכת הורים, תזונת תינוקות וניהול סוגיות הקשורות להנקה ולתזונת יילודים.
 1. בשיטת בלילה ישנים יש מענה לכל צרכי התינוק. גם כשהוא בוכה ניהול הבכי נעשה באופן מקצועי ועם לווי אישי של מאמנת שינה בזמן אמת.
 1. מאמנות ומאמני שינה הבאים עם רקע טיפולי מתאים עובדים באופן עצמאי ומאמני ומאמנות שינה שעשו הסבה או הגיעו עם רגע שונה מרקע טיפולי לומדים את השיטה אך נשארים לעבוד עם דורית כמאמני ומאמנות עוקבות עוקבים. אין לעסוק במקצוע רגיש כל כך למי שאין לו רקע מקצועי מספק. גם לאלה יש פתרון והם עובדים בהנאה גדולה עם דורית לאורך השנים בארץ ובחו"ל.
 1. בתהליך הייעוץ נעשית אנמנזה מקיפה ונלקחות בחשבון כל הסוגיות הקשורות לתינוק ולמשפחתו: תזונה, שינה, בעיות התנהגות, זוגיות, חילוקי דעות הוריים וילדים נוספים במשפחה. כל מידע משפיע על אופן התהליך הנתפר לגבי כל תינוק וכל ילד.
 2. בשיטת בלילה ישנים יש הבטחה של ב 100 אחוז! הצלחה.

תוך 3-10 ימים התינוק / הילד שלכם ידע להרדים את עצמו ויישן לילה שלם של 10-12 שעות ברציפות. גם ילדים גדולים לא יצטרכו שתישארו איתם בחדר אלא ישלחו לכם חיוך של ביטחון עצמי ויכנסו לשינה באופן עצמאי.

*** ייעוצי השינה בשיטת בלילה ישנים מוכרים על ידי רוב קופות החולים וחברות הביטוח.

תהליך ההכשרה:

כל מסיימי הקורס נשארים לעבוד עם דורית ובפיקוחה.

משך הלימודים הוא שנה לפי החלוקה הבאה:

4 חודשים פעם בשבוע 4 שעות אקדמיות- בתום ארבעת החודשים מקבלים תעודה ומתחילים לעבוד

8 חודשים פעם בחודש, עדכוני ידע והצגת מקרים

במהלך הלימודים הסטודנטים מתנסים אחת לשבוע בייעוצי שינה בצפייה ובהתנסות לסירוגין

בין המרצים: מומחה למוח ושינה, פסיכולוגית קלינית, יועצת הנקה, אנשי שיווק ומאמנת אישית.

 

מה לומדים בקורס ?

 1. פיזיולוגיה של השינה
 2. מחקרים עדכניים בתחום שנת תינוקות וילדים
 3. מוח ושינה
 4. שיטת בלילה ישנים גילאי ינקות
 5. שיטת בלילה ישנים גילאי פעוטות
 6. שיטת בלילה ישנים ילדים בוגרים
 7. סוגיות בהדרכת הורים
 8. סוגיות זוגיות
 9. תזונת תינוקות וילדים
 10. תקשורת
 11. שילוב של תאוריה ופרקטיקה: צפייה בעשרות מפגשים עם הורים (דורית עושה הייעוץ ואתם צופים) בהמשך כל אחד מתנסה בייעוץ על פי רצונו
 12. שווק ושרות לקוחות

תנאי קבלה:

ראיון אישי

קורות חיים מתאימים

הקורס הבא:

מועד תחילת הקורס: נובמבר 2021

בואו  והצטרפו למשפחת בלילה ישנים. מחכים לכם.  דורית וצוות המאמנים

לפרטים נוספים כדאי לפנות לטלפון מספר: 050-9004061

בוגרי הקורס כותבים:

” כשבאתי ללמוד בבית הספר לאימון שינה לא ממש ידעתי לאיזה עולם עשיר אני נחשפת. דורית היא אישה שלעולם אי אפשר להפסיק ללמוד ממנה. שינתה את חיי מהקצה אל הקצה”. יעל

” אין לי ספק שלמדתי את המקצוע הכי יפה בחיים. מרגישה שליחות ללמד תינוקות לישון בשיטה מדהימה, שעובדת כל כך מהר וגורמת למשפחות לקבל את החיים שלהם בחזרה. לימודים מרתקים, מגוונים. למדתי הרבה יותר מייעוץ שינה. למדתי על החיים, על משפחתי, על טיפול באנשים שונים. עצם זה, דורית שאת גם פסיכותרפיסטית ומדריכת הורים הוסיף גוון מקצועי ביותר ללימודים. עשית לי חשק להיות דורית”. דיינה

“הכול היה נפלא. תנאי הלימוד, נועם ההליכות של המרצים. מציינת את דורית שניהלה את הלימודים בצורה כל כך דידקטית. שאר המרצים היו מרתקים גם. אהבתי מאוד שנכנסת לעובי הקורה בכל תחום. בוראה שיטתית. היה מורגש שיש לך הרבה ניסיון בהוראה ושאת סופר מקצועית בכל תחום השינה וההורות. אמליץ לכל מי שאני חפצה ביקרו. תודה דורית אין לי מילים!!!” קרן

“אמרת לנו שמי שרוצה שיכתוב “בקצרה” חוות דעת על הלימודים, אבל בכנות? אני לא יודעת מהיכן להתחיל. האישיות שלך תלווה אותי כל חיי וחיי משפחתי. את אדם רחב לב, נותנת כבוד “למתחרים”, מודל שכולנו צריכים ללמוד ממנו. הסבלנות שלך למטופלים, לסטודנטים, הכבוד והפרגון לכל אחת ואחת. ממש מרחיב את הלב. את סופר מקצועית. לא פגשתי מעודי בחורה עם משאב מקצועי כל כך רחב. אני מודה לך על המקצוע שרכשתי ועל אופן ההוראה שלך. תודה רבה!!!” עמית

“הלימודים היו מרתקים. דורית היא אחת הנשים הכי אינטליגנטיות שהכרתי. אשת אשכולות. מעיין בלתי נדלה למידע בתחום הטיפולי. היה מרגש לראות כמה את אוהבת אדם וכמה את כולך נתינה ללקוחות וגם לנו. למדתי ממך יותר מאשר כל הכשרה שעברתי בחיי".  טילי