הפרעות שינה אצל תינוקות - דורית קרייזר - ייעוץ שינה לתינוקות
EN | HEB

הפרעות שינה אצל תינוקות

 

הפרעות שינה אצל תינוקות גורמות להורים להיות מאוד מוטרדים גם בגלל ההבנה שתינוקות חייבים לישון כדי לגדול ולהתפתח וגם בגלל שההורים עצמם כל כך עייפים שסף התסכול שלהם נמוך, הם לא מרוכזים, הם לא מרגישים שהם יכולים להיות עם סבלנות רבה הדרושה לגדל את התינוק או התינוקת וגם… העייפות פוגעת להם בזוגיות.

יש גם הורים יחידי סגולה שלמרות שהם מרגישים שהחסך בשינה שלהם לא מפריע להם, הם יודעים ומודעים לנזקים הבריאותיים והנפשיים של חסך והפרעות בשינה אצל הילדים שלהם.

בספרות מדווח שכ-30 אחוז מהתינוקות סובלים מבעיות שינה אך הניסיון הקליני שלי מצביע על תופעה גדולה הרבה יותר. לחלק מההורים לא קל להודות שהם לא ישנים בלילה והם חושבים שתינוק לא חייב לישון כל הלילה. אז החדשות (והמחקרים) מצביעים על כך שתינוק יכול (וצריך) לישון לילה שלם כבר מגיל שלושה חודשים. (הכוונה לתינוקות שנולדו במועד, במשקל תקין והם בריאים).

הורים אומרים לי : "אנחנו לא מסוגלים יותר, אנחנו חייבים לישון". חסך והפרעות שינה אצל תינוקות לא חייבים להיות. מדובר בבעיה מוכרת ושכיחה וניתנת לטיפול במאה אחוזים. כן…כפי שקראתם!

ב 100 אחוז ניתן לטפל בבעיית השינה של התינוק או התינוקת שלכם.

כל שאתם צריכים לעשות זה לקבל החלטה זוגית שאתם לוקחים לידיים שלכם את הטיפול בבעיה ואם אתם צריכים עזרה מצאו את מאמנת או יועצת השינה הקרובה למקום מגוריכם וששמעתם עליה המלצות.

בספר שכתבתי: " ששש…בלילה ישנים" תוכלו לקרוא את כל ההנחיות לטיפול בבעיות ובהפרעות השינה של התינוקות שלכם, (כמו איך להרדים את התינוק שלכם) וגם מקורות לקבלת עזרה בתהליך.

בהצלחה, דורית קרייזר

  לשיחת ייעוץ לא מחייבת