הרדמת תינוק על הידיים | דורית קרייזר
EN | HEB

הרדמת תינוק על הידיים

שינת תינוק

מי לא חווה הרדמת תינוק על הידיים?….שיקום!

כשהתינוק עייף ונמצאים איתו מחוץ לבית ערסול בידיים של אחד ההורים הוא כייף גדול והתינוק נרדם עם חיוך על הפנים. יש הורים שמספרים שזה מה שקורה בפעמים הראשונות, אבל אחרי כמה פעמים התינוק כבר "לא מוכן" לישון על הידיים ונכנס לאי שקט. למה זה קורה?

כי תארו לעצמכם שהתינוק רעב ומאכילים אותו במקלות צ'ופ סטיק. ברגע הראשון הוא עשוי לפתוח את הפה ולאכול אבל בפעם השנייה או השלישית הוא ירגיש שזה לא כמו שצריך. כמות האוכל לא מגיעה מהר ולא בכמות הנכונה (בזמן רעב). כך גם עם השינה. בהתחלה ההורים מערסלים על הידיים והוא נרדם. בפעם השנייה הוא כבר מבין שאי אפשר להמשיך לישון בנוחות בזרועות ההורים שחייבים לזוז ולהניע את הידיים. כשהתינוק נכנס למצב שינה ההורים לא יכולים להמשיך לתת לתינוק שלהם לישון בזרועותיהם מכניסים אותו לעגלה או למיטה. מהר מאוד התינוק מבין שהירדמות על הידיים היא לא לאורך זמן וכדאי להישאר ער בבחינת "לא ינום ולא יישן שומר ישראל" – כדי למנוע מההורים להסיר אותו מהידיים. מבחינת התינוק – צריך לעמוד על המשמר שההורים לא ישכיבו אותו במיטה או בעגלה. חלק גדול מההורים מאבד את הסבלנות בשלב הזה כי מבחינת ההורים הם עשו את הטוב ביותר עבור התינוק ועזרו לו להירדם, אבל אי אפשר להשאיר את התינוק לשינה ארוכה על הידיים. הם מרגישים חוסר צדק: עזרנו לך להירדם …מה אתה חושב? אפשר להשאיר אותך כל היום והלילה על הידיים?. התינוק צודק. למה ללכת אחורה בחיים? אם נתתם לו משהו טוב מדוע כדאי בקלות רבה כל כך לוותר על התענוג הזה. כדי שהתינוק יסגל הרגלי שינה טובים ואתם לא תצטרכו לשבור את הגב ולהפוך את זרועותיכם למיטה אני ממליצה שמלכתחילה לא תרגילו את התינוק להירדם על הידיים. זה לא "מחזיק מים", הוא לא יסכים להיכנס אחר כך להירדם בכוחות עצמו כשכבר טעם את טעם הערסול בידיים הנפלאות של ההורים.

יש הורים ששואלים אותי עד מתי אפשר להרדים על הידיים? אז אם כבר עשינו את הטעות והרדמנו תקופה מסוימת על הידיים בכל גיל אפשר (וצריך) להחליט שמהיום התינוק יקבל ידיים במהלך היום כחלק מהצורך של מגע, חיבוק ואהבה וכשתגיע העת להירדמות לצורך שינה – זה יקרה רק במיטה. האמינו שהתינוק שלכם יכול להירדם ולישון. זו מיומנות מולדת ואל לנו (או לידיים שלנו) להפריע לתהליך הטבעי והחשוב הזה. לישון…זה כל הסיפור.

אם תרצו הסבר והדרכה על השיטה שעוזרת להורים ללמד את מיומנות השינה של לילה שלם ורצוף ואיך ללמד את התינוק לישון. פשוט לישון – תוכלו ליצור קשר איתנו ב 050-9004061 או להיכנס לדף הפייסבוק של שיטת בלילה ישנים וגם באינסטוש תמצאו אותנו: sleep_allnight. בהצלחה, דורית קרייזר יועצת שינה

מזמינה אתכם לקרוא את המאמר חלונות שינה של תינוקות 

  לשיחת ייעוץ לא מחייבת