כמה מילים על השיטה של דורית

בשיטה שפיתחתי תוכלו ללמד את התינוקות והילדים שלכם להרדים את עצמם (בלי מוצץ, בלי ציצי, בלי נדנוד, אלא, הם בכוחות עצמם) ולא פחות חשוב …הם ילמדו לישון לילה שלם של 10-12 שעות ברציפות. השיטה מבוססת על מילוי צרכי התינוק. כל הפעולות שתעשו הן פעולות שיענו על מה שהתינוק שלכם צריך בכל רגע נתון. בשיטה יש תגובה לתינוק באופן קבוע ושיטתי.
את השיטה פיתחתי תוך לימוד והכשרה רחבה מאד הכוללת לימודי סיעוד לתואר "אחות מוסמכת", קורס על בסיסי במיילדות, תואר שני בסיעוד במגמת חינוך, פסיכותרפיה, וחוקרת את תחום שנת תינוקות וילדים במסגרת עבודת הדוקטורט שאני עובדת עליה בימים אלו.
מדובר בשיטה התנהגותית שבבסיסה מילוי צרכי התינוק, תוך העברת שלושה מסרים:

  1. אתה צריך לישון
  2. אנחנו פה
  3. אנחנו סומכים עלייך שתצליח

תינוק נורמלי ובריא ינסה כל דבר כדי למשוך את ההורים כך שהם ירדימו אותו כי זה יותר קל ונעים. אך תפקיד ההורה הוא להעניק במהלך היום את כל האהבה, המגע, המשחק והגרייה ובלילה לאפשר לתינוק להרדים את עצמו ולישון לילה שלם תוך תגובה נכונה ומקצועית למקרים בהם התינוק מוצא קושי ובוכה. בשיטה שפיתחתי לומדים ההורים לנהל את תגובתם לבכי באופן מקצועי. כן להגיב אבל לעשות את זה בצורה נכונה.

השיטה מכוונת לשמירת בריאות התינוק בכך שהיא מונעת הפרעות בשינה ובכך מורידה את הסיכון לבעיות בריאות שונות הנובעות מחסך והפרעות בשינה בתקופות הינקות והילדות.

בשיטה תמצאו פתרונות לשמירת הרגלי השינה שנלמדו גם אם התינוק חלה, אם עברתם דירה או אם יצאתם לחופשה משפחתית. גם אם יש עוד ילדים והם ישנים באותו החדר, אם התינוק יונק או ניזון מבקבוק, ואפילו אם ההורים גרושים והתינוק או הילד חולקים בתים נוספים.

האם השיטה מבוססת מבחינה מדעית?

השיטה מבוססת על תהליכי למידה כמו כל מיומנות אחרת. כשהתהליך מסתיים התינוק יודע לישון לילה שלם ומיומנות זו תישאר לו לאורך כל חייו.

"האם השיטה כרוכה בבכי"?

השיטה היא לא שיטת בכי. גם היום התינוק שלך בוכה. הוא בוכה ואת כבר לא יודעת איך להרגיע אותו. כל פעם אנחנו, ההורים, מנסים עליו משהו אחר: פעם קפיצה על כדור פיזיו, פעם מוצץ, פעם לטיפות, פעם נסיעה ברכב, פעם נדנוד על הידיים ובינתיים אתם מבלים איתו את הלילות הלבנים ומתנהגים באופן לא עקבי וכולכם לא ישנים. בתהליך הלמידה הוא עלול לבכות  אבל הפעם בשיטה נדע מתי הוא בוכה וחשוב להיכנס ולהגיב ומתי חשוב לא להיכנס בתהליך הלמידה. בכל תהליך לימוד השינה תהיה מאמנת שינה עוקבת שתלווה אתכם בתהליך המאוד מרגש של לימוד התינוק/ת …לישון.

תוך 3 ימים הוא והיא… פשוט ישנו לילה שלם ורצוף.  זה יקרה ב 100 אחוז תוך 3-6 ימים.

קובעים פגישה שנמשכת כשעה וחצי, בה נשאל על הרגלי השינה של התינוק/ת שלכם. נסביר לכם את התיאוריה וניתן לכם הנחיות מאוד מדוייקות. במהלך שבוע ימים (ממש לא תצטרכו יותר מזה) תשלחו מעקב לפי טופס מיוחד ואנו ניתן לכם משוב. יש לווי במיילים, בווטס אפ, ואם צריך תמיד אפשר לשוחח גם בטלפון. במהלך השבוע אנחנו יחד בתהליך.

מה יקרה אם התוצאה לא תושג לאחר שבוע?

בדיוק, בנחישות ובעקביות התוצאה תושג במלואה תוך שבוע. במידה ולא, יש סיכון שההנחיות לא מתבצעות בדיוק המירבי. בכל מקרה שההנחיות לא הובנו או לא הוסברו במדוייק אנחנו מגלים זאת באמצעות הדיווחים – אותם אתם שולחים כל בוקר על הלילה שהיה – בימים הראשונים של התהליך ובאחריותנו לדייק אתכם.

מה קורה כשנוסעים לחופשה?

אנחנו מלמדות איך לשמור על הרגלי השינה בחופשה בכל מקום על הגלובוס. לא משנה לאן תגיעו…הלילה שלכם מובטח. כל המשפחה ישנה.

איך מתקדמים?

אם אתם מבינים לעומק את חשיבות השינה של לילה שלם ורצוף, ואתם נחושים ללמד את התינוק/ת שלכם לישון, אז כל מה שתצטרכו לעשות הוא להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם.

לקוחות ממליצים
אין עלייך את אלופה !!!!
הגעתי אלייך תשושה עם תינוק שכל היום מיילל מעייפות ומתוסכל. היום אני מניחה אותו במיטה, הוא מפטפט ונרדם לבד! תודה על המקצועיות והליווי המסור. לא מבינה איך אמהות מוותרות על תהליך מבורך שכזה ומשלימות עם מצב של עייפות ולילות לבנים.
הלילה שניהם כבר ישנו רצוף!!! יואב ישן עד שבע בבוקר:) ואילו רועי עד חמש וחצי אך לא בכה, שיחק עד שש ואז הוצאנו אותו. רצינו להתייעץ לגבי נסיעה להורים שלנו חשבנו שיהיה נכון להכין להם חדר שם במקום שישנו שם בעגלה. תודה ונמשיך לעדכן.
בס"ד
אני מודה לך ששינית לנו את החיים! עלמה ישנה לילה שלם ונרדמת לבד וכמו שאמרת אפילו מחכה לזה.
הרגישו נח להתיעץ איתי בכל נושא