שלום הורים יקרים, אשמח לשתף אתכם ברזי השפה ההורית. כן כן, שפה שלא לומדים בבתי ספר, לא במכללות ולא באוניברסיטה ויש לה כללים פשוטים שניתן ליישם אותם. אני שמחה לשתף אתכם בעקרונות הבסיסיים של השפה.

נגיד "א" – אין לתת עונשים לילדים כי זה לא עוזר. עונש מעכיר את היחסים במשפחה, הוא משנה התנהגות נקודתית לאותו יום אבל לאורך זמן זה לא מחזיק מים. מה כן? לדבר עם הילד ולהסביר לו מה המעשה ומה השלכותיו, איפה החלק שבכם שהתאכזב ומה היכולות שלו לתקן להבא.

באות "ב" – בית הספר: זו אחריות של הילד ויש לפתח אותה בשלב מאוד מוקדם מיד עם הכניסה לכיתה א. יש להקדיש הסבר על שעת הקימה לבית הספר, מתי השיעור מתחיל, מתי הוא מסתיים ומהם שיעורי הבית. מה מטרתם ומה ירוויח הילד אם יעשה את השיעורים בטווח הקצר והארוך. אין חזק מכוחו של הרגל. תרגילו שזה התהליך – זה מה שיהיה. אם פספסתם, והילד כבר בכיתה גבוהה יותר – לעולם לא מאוחר מידי. תסבירו את אותו התהליך בשיחה בונה, תנו לילד להביע את דעתו ותתחשבו בה. אם קשה לכם לעשות זאת לבד, אני יכולה לעשות זאת במפגש בודד של הדרכה הורית. לא צריך את הילד. אתם תהיו מומחים גדולים לשיחות החשובות הללו.

האות "ג" – גדילה והתפתחות. יש להסביר לילדים ממש מגיל שנתיים על חשיבות התזונה הבריאה והשינה. להסביר לכל ילד בהתאם לגילו הביולוגי וההתפתחותי, את חשיבות הישיבה ליד שולחן, את הבחירות של המאכלים שיזינו את גופם כמו מה עושה חלבון (בשר, ביצה, גבינה) לשרירים שלו ומה עושה השינה בלילה (בזמן שינה מופרש חומר שנקרא הורמון הגדילה והוא אחראי לגדילה שלנו) – הגוף גם נח והמערכת החיסונית ששומרת שלא נהיה חולים צריכה לעבוד. היא פועלת בעיקר בשינה, בואו לא נפריע לה לבצע את תפקידה.

וכך הלאה….גם בשפה הזו יש ניבים ועיצורים וחוקים שהם יוצאים מן הכלל. הדבר היפה בשיטה שאפשר (ואף צריך ללמוד אותה) והיא קלה מאוד. ניתן ללמוד אותה מספרי הדרכה הקשורים להורות, מסרטוני וידאו או לפנות להדרכה הורית שתעשה לכם ניסים ונפלאות בגידול הילדים כי גידול ילדים עשוי להיות: קלי קלות.

אני פחות אוהבת לקחת את הילדים לטיפול. צריך מקרים מאוד מיוחדים שזה יקרה. לרוב, כשההורים משנים התנהגות ומדברים בשפת ההורית – הם משיגים שינוי גדול מאוד. לא צריך לתקן את הילד וגם לא אתכם, ההורים. רק לדעת את השפה שנכון יותר לדבר בה.

ואגלה לכם סוד נוסף: לא נורא אם טעיתם, לא נורא אם אתם מתחרטים על צעד כזה או אחר – תמיד אפשר לדבר את השפה הזו מהיום והלאה. אם תרצו אני פה לשרותיכם עם הצוות הנפלא שלי שלמד את השפה ומדבר אותה באופן רהוט ביותר.

לקוחות ממליצים
אין עלייך את אלופה !!!!
הגעתי אלייך תשושה עם תינוק שכל היום מיילל מעייפות ומתוסכל. היום אני מניחה אותו במיטה, הוא מפטפט ונרדם לבד! תודה על המקצועיות והליווי המסור. לא מבינה איך אמהות מוותרות על תהליך מבורך שכזה ומשלימות עם מצב של עייפות ולילות לבנים.
הלילה שניהם כבר ישנו רצוף!!! יואב ישן עד שבע בבוקר:) ואילו רועי עד חמש וחצי אך לא בכה, שיחק עד שש ואז הוצאנו אותו. רצינו להתייעץ לגבי נסיעה להורים שלנו חשבנו שיהיה נכון להכין להם חדר שם במקום שישנו שם בעגלה. תודה ונמשיך לעדכן.
בס"ד
אני מודה לך ששינית לנו את החיים! עלמה ישנה לילה שלם ונרדמת לבד וכמו שאמרת אפילו מחכה לזה.
הרגישו נח להתיעץ איתי בכל נושא