למה התינוק כמעט "לא ישן בכלל" | דורית קרייזר
EN | HEB

למה התינוק כמעט "לא ישן בכלל"

לישון טוב לילה
הורים חדשים רבים שנולד להם תינוק חדש שלא ישן "כמעט בכלל", מנסים עליו את כל השיטות שעליהן שמעו או קראו. הם אומרים תוך תסכול רב: "אנחנו מותשים". " ניסינו את כל השיטות כולל לא לגשת אליו בכלל ולתת לו לבכות ושום דבר לא עוזר".
לאותם הורים מתאים לקרוא מאמר זה: כתיבתי מאופיינת בכתיבה בלשון זכר, אך תמיד הכוונה וההתייחסות היא לשני המינים. תודה על ההבנה.
העולם שלנו מוצף בשיטות, מידע ותאוריות שונות לגבי כל נושא לרבות תחום שנת תינוקות וילדים.  למידע יש הרבה יתרונות אבל כמות המידע ואפשרויות החשיפה אליו גורמת להורים להיות חסרי ביטחון ולא לדעת מה נכון עבורם ומה נכון עבור התינוק שלהם. התוצאה: הורים מבולבלים.
מאמר זה לא בא להציג שיטה נוספת, אלא, לתת כוון חשיבה שיוכל לסייע לכם, ההורים במציאת הפתרון הטוב והנכון ביותר עבור התינוק שלכם.
לתינוק חייבים להגיב ואין לתת לו "סתם לבכות". בכי לא מפחיד אותי בכלל והוא חלק משפת התינוקות וחלק מהחיים בכלל, אבל יש להגיב לבכי בצורה מקצועית ועקבית.
תינוקות (בכל גיל) הם לא שפני ניסיונות. אין "לנסות" שיטה, אלא יש לעשות אותה. ברגע שבחרתם שיטה /איש מקצוע שאתם סומכים על המשאב המקצועי שלו, נותנים בו אמון- פעלו בדייקנות אחר ההוראות. שיטה היא שורש השיטתיות שיש לפעול על פיה.
לפני שאתם מתחילים בשיטה מסוימת דאגו לבדוק שהתינוק בריא. מכאן פעולה שיטתית התנהגותית תלמד את התינוק הרגלי שינה שילוו אותו כל חייו.
בהצלחה
  לשיחת ייעוץ לא מחייבת