מה משותף לאמריקה ולישראל בתחום הרגלי שינה? | דורית קרייזר
EN | HEB

מה משותף לאמריקה ולישראל בתחום הרגלי שינה?

מה משותף לאמריקה ולישראל בתחום השינה?

לאחר חודש שלם עם תינוקות קליפורניה אני יכולה לסכם ולומר שגם מעבר לאוקיינוס נמצאים תינוקות שיש להם צרכים זהים ללא קשר לתרבות, מין או דת. כולם צריכים לישון וכן….אותו מספר שעות ביממה.

האם יש הבדלים בין ההורים? גם פה לא נמצאו הבדלים משמעותיים. כולם רוצים את טובת התינוקות, כולם מבינים את חשיבות השינה של לילה שלם ברציפות וכל ההורים מוכנים לעשות (כמעט) הכול כדי להעניק לתינוקות ולילדים שלהם את מתנת השינה הרצופה.

למען גילוי נאות, לא עשיתי מחקר וכל מה שאני כותבת במאמר זה הוא מהניסיון הקליני שלי לאורך השנים. הביקור הזה, בקליפורניה, רק חיזק את ההתרשמות שלי שכשמדובר בצרכים פיזיים בסיסיים אין הבדלים משמעותיים בין האוכלוסיות. גם מאמנות השינה שלי שעשו ייעוצי שינה באיביזה שבספרד, ששם שעות האור ארוכות משלנו – התינוקות והילדים הלכו לישון פחות או יותר באותה השעה, וגם אם לא, אז ישנו את ההפרש מאוחר יותר בבוקר. כולם היו צריכים פחות או יותר, את אותן שעות השינה.

מה בעצם אנו למדים מכך?

  1. ששינה היא צורך בסיסי ואוניברסלי
  2. שתינוקות צריכים לישון היטב גם בחופשות ולא "לתרץ" חוסר שעות שינה שאתם לא "בארץ"
  3. שכל ההורים על הגלובוס נתקלים באותו צורך ללמד את התינוקות שלהם לישון
  4. הפתרון לפתירת בעיית השינה היא ללמד את התינוק את מיומנות ההירדמות העצמית כי אז יוכל לישון בכל מקום (גם בחופשה).
  5. שגם הורי קליפורניה למדו שלעיתים צריך להיעזר באיש מקצוע וזאת לא בושה. נהפוך הוא.

אז לקראת סיום ארצה לתת לכם את הטיפים שהשארתי גם להורים האמריקאים:

  • גם בקיץ כדאי להוריד את רמת הפעילות שתפחית את רמות האדרנלין ואז לתינוק ולילד יהיה ברור יותר שהגוף והנפש רוצים לישון. הם בעצמם ירגישו שזה מה שהם צריכים (ורוצים)
  • שאת האמבטיה כדאי לעשות או במהלך הצהריים ואז אפשר שתהיה עם שירים וצעצועים וכייף גדול או בערב –אמבטיה קצרה נטולת גירויים כדי לא להעלות את רמות האדרנלין, שהינו הורמון העוררות.
  • כדאי ללמד את התינוק להירדם ללא חפץ או אביזר חיצוני כדי שהוא יוכל לעבור בין מחזור שינה אחד לשני בלי להתעורר באופן ממשי וכך יוכל לישון את כל הלילה….כי בלילה…..ישנים!:)
  לשיחת ייעוץ לא מחייבת