סדר יום לתינוק

סדר יום לתינוק הוא אחד הדברים החשובים ביותר ליצירת ביטחון לתינוק וגם להורים. כשהכול ידוע מראש יותר קל ונעים לשני הצדדים.

סדר יום הוא אחד הגורמים לרכישת הרגלי שינה טובים. כשהתינוק יודע שיש סדר קבוע בפעולות שעושים איתו, הוא יודע למה לצפות. תינוקות וילדים אוהבים את המוכר, את השגרה.

בשיטת בלילה ישנים, סדר היום מוביל ליום נפלא שסיומו שינה של לילה שלם ורצוף. הבוקר מתחיל ביקיצה וקבלת חיבוק ונשיקה מההורה. מיד לאחר מכן, הוא מתחיל לשחק על השטיח. 2-3 צעצועים צבעוניים שעשויים לגרות אותו להביט, להפעיל את ידיו ורגליו ולהוציא אנרגיה.

כשהוא מתחיל לנדנד זה סימן שהוא רעב. אל תתנו לתינוק לבכות בשלב הזה כי הוא עלול להגיע לשד או לבקבוק כשהוא עייף וגם כדאי לתת לתינוק לאכול בדיוק כשהוא צריך. אחרי האוכל רצוי לחכות בין דקה לשלוש להוצאת אוויר ואז לשים אותו שוב לשחק על השטיח. ישנה חשיבות לשים את התינוק על בטנו בהשגחה במהלך המשחק על מנת שיוכל לפתח את חגורת הכתפיים. אם התינוק אינו מתהפך מצד לצד יש להישאר לידו כשהוא על בטנו.

כשהוא מתחיל לנדנד – יש להרים אותו, לחבק ולנשק ואז להכניס לחדר לישון. כך שלתינוקות יש סדר יום של אכילה, משחק, שינה, משחק….סדר זה חשוב ביותר ויעשה סדר לכל המשפחה. חשוב לזכור שלפעמים יש שינויים מאולצים בסדר היום וזה גם "בסדר". בשיטת בלילה ישנים אנו קוראים לאירועים כאלה אירועי "טוקסידו". כמו שלאירועים יוצאי דופן לובשים חליפת טוקסידו כך גם בשבירת שגרה מותר לשנות את סדר היום, כשמדובר באירוע מיוחד.

כמובן שבסדר היום יש להכניס את זמן הרחצה, טקס השינה והרבה אהבה.